4 lutego 2022
Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się się do akcji „KROPELKA DLA ŻYCIA”, którą podjęliśmy wraz z Wojskowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu Wojskowym. Pamiętajmy, że ODDAJĄC KREW DAJEMY NADZIEJĘ NA ŻYCIE DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI!
We wtorek, 8.02, o godz. 18.00, Msza św. w Intencji Małżeństw Starających się o Potomstwo. Zapraszam do tej wyjątkowej modlitwy.
W najbliższy czwartek, 10.02, w liturgii wspominamy św. Scholastykę, niezwykłą świętą, dobrze znaną w naszej parafii. Zapraszamy do modlitwy podczas Mszy św. o godz. 18.00, z wdzięcznością za Jej szczególne orędownictwo we wszystkich pielgrzymkach i spotkaniach organizowanych w naszej parafii.
W piątek, 11.02, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes, po raz kolejny obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. Ustanowił go św. Jan Paweł II dnia 13.05.1992 roku. W tym dniu, podczas mszy św. o godz. 18.00, modlić się będziemy w intencji wszystkich chorych i cierpiących oraz ich najbliższych i opiekunów.
Spotkanie formacyjne dla dzieci, przed Uroczystością I Komunii Św.: w sobotę, 12.02, o godz. 10.00 w kościele.
W następną niedzielę, 13.02, jak w każdą 2 niedziele miesiąca, podczas mszy św. o godz. 10.00 modlić się będziemy w intencji Jubilatów Małżeńskich z tego miesiąca
W przyszłym tygodniu, w sobotę, 12.02, i w niedzielę, 13.02, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Zbiórka prowadzona jest przez Stowarzyszenie „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic Sp. z o.o. Tzw. elektrośmieci możemy składać w zakrystii, po każdej mszy św.. Na stoliku pod chórem są wyłożone ulotki z informacją o zbiórce. Przychody z akcji przeznaczone będą na wsparcie polskich misjonarzy posługujących w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Przy wyjściu z kościoła można również złożyć dobrowolne ofiary na cele misyjne.
Zapraszamy na spotkania – próby naszego PARAFIALNEGO CHÓRU. Mile widziani stali chórzyści, a także wszyscy chętni, pragnący podzielić się swoim talentem wokalnym. Spotkanie w każdy czwartek, o godz. 18.30 w sali parafialnej.
Dzieci zapraszamy do naszej parafialnej, Dziecięcej Scholi. Spotkania w każdą sobotę, połączone z warsztatami plastycznymi, o godz. 10.30 w sali parafialnej.
Pamiętamy o naszych bliskich zmarłych; o zmarłych spoczywających na tych cmentarzach; o zmarłych z naszej parafii spoczywających też na innych cmentarzach; a także o zmarłych budowniczych i ofiarodawcach tej świątyni oraz pierwszym Proboszczu i budowniczym tego kościoła +ks. Prałacie Eugeniuszu Barełkowskim; – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!